Projekt logo /

Kto go potrzebuje?

projektowanie logo dla firm

Często gdy myślimy o znanej marce to najpierw widzimy jej logo, a dopiero później zwracamy uwagę na produkt/usługę, którego to logo dotyczy. Logo pomaga nam zapamiętać doświadczenia związane z daną marką, a także przekazuje nam emocje i historie z nią związane. Dlatego warto zadbać by logo, którym będziesz się posługiwać było nie tylko ładne, ale by dawało skojarzenie z twoją marką.

Dlaczego branding jest tak ważny? Ponieważ wybieramy produkty / usługi na podstawie tego co widzimy a nie wartości rzeczywistej. Dlatego dobry branding pozwala nam zwiększyć wartość naszych produktów i usług.

Aby logo było naprawdę wyjątkowe powinno ono być proste, wyróżniające się, łatwe do zapamiętania, uniwersalne oraz trwałe, tzn. nie ulegające modom. Projekt logo musi odzwierciedlać również charakter branży, oraz grupy docelowej do której ma dotrzeć. Nie musi natomiast odnosić się do zakresu działalności w sposób bezpośredni czy dosłowny.

Kluczem do sukcesu logo jest długowieczność, a więc logo które ma charakteryzować firmę powinno być równie trwałe jak firma, którą ma ono reprezentować. Wyjątkowe logo to takie, które wyróżnia się na tle konkurencji, ma swój unikalny styl i jakość oraz odzwierciedla nasze podejście do biznesu.

Ponieważ żyjemy w ciągłym biegu i w natłoku informacji, dlatego logo powinno łatwo zapadać w pamięć, tak by jedno spojrzenie pozwalało je zapamiętać. Dlatego najskuteczniejsze są często proste rozwiązania. Prostota zwiększa rozpoznawalność logo.

Kolejną kwestią jest uniwersalność logo. Dobrze zaprojektowane logo sprawdza się tak samo dobrze na dużych jak i na małych powierzchniach, online jak i na materiałach drukowanych. Logo powinno się elastycznie dostosowywać do potrzeb i warunków w jakich ma być wykorzystane. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze na zmiany i modyfikacje logo by dopasować je do powierzchni / materiału czy nośnika na którym ma ono być wykorzystane.

Powyższe cechy logo pokazują jak ważne jest by do zaprojektowania logo zaangażować odpowiednią osobę która wykona projekt logo profesjonalnie i w sposób zgodny z zasadami, tak by sprawdziło się ono w każdej przestrzeni reklamowej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub chciałbyś podjąć współpracę w zakresie projektowania logo, napisz do mnie, a z chęcią pomogę Ci stworzyć pożądany przez Ciebie wizerunek marki.

Wybrane projekty

logo EkoPian

Logo EkoPian

Projekt logo dla firmy z branży budowlanej

logo InCome

Logo In.Come

Logo zaprojektowane dla kancelarii rachunkowej In.Come

Logo Używany Rower

Logo Używany Rower

Logo dla serwisu internetowego uzywanyrower.com

logo Anny Miciukiewicz

Logo Anny Miciukiewicz

Projekt logo osobistego dla kosmetolog

logo tulipan design

Logo Tulipan Design

Logo dla firmy zajmującej się projektowaniem terenów zielonych

projekt logo red fox

Logo Red Fox

Projekt logo dla firmy z branży targowej i wystawienniczej

Logo Anonym Boy

Logo Anonym Boy

Logo marki dla producenta odzieży męskiej

Logo SIS

Logo SIS

Projekt logo dla gabinetu fizjoterapeutycznego Sport Injury Specialist

Zobacz więcej moich projektów logo i nie tylko